[The Brazil Times nameplate] Fair ~ 59°F  
High: 72°F ~ Low: 53°F
Thursday, May 5, 2016

Honor Rolls 11-20-07

Monday, November 19, 2007

MERIDIAN ELEMENTARY

First Grade

All A's

Shakayla Bell, Kierra Crabb, Michaela Deakins, Shelby Greene, Cara Jackson, Gavin McRoberts, Emily Paul, Jonathan Pettus, Cameron Pund, Mark Russ, Cloey Smith, Amy Stemm, Skylar Wilson

All A's and B's

Joey Brush, Porscha Condry, Hunter Cooksey, Cade Cooper, Shelby Fiddler, Megan Griffin, Brianna Grigsby, Meghan Hemond, Kenny Kicklighter, Danny McKinney, Blake Meeks, Josh Montgomery, Braden Norris, India Orman, Kody Smith, Jarret Snow, D.J. Yakel, Katlyn Yockey

Second Grade

All A's Braden Kruse

All A's and B's

Adem Ajroski, Sydney Baysinger, Mary Burk, MacKenzie Childress, Abigail Close, Jesse Denny, Ethan Denton, Dustin Eaglin, Tristan Freisner, Noah Gill, A.C. Head, Dakota Hofmann, Devin Lawson, Page Rasey, Dallas Wright

All B's

Josh Campbell, Myca Coffin, Lee Tisdale

Third Grade

All A's and B's

Braelyne Compton, Sam Copper, Justin Goodhart, Austin Kaelber, Zachary Knight, Katelyn Muncie, Dakota Pierce, Kayler Prano, Savannah Rogers, Cassie Ronaldson, Alexa Tillman

Fourth Grade

All A's and B's

Lauren Atkinson, Jordan Berry, Tori Burk, Sierra Dickison, Tyler Dillman, Stephen Durbin, Bailey Fiddler, Dillan Freisner, Kaytlin Galloway, Avery Loughmiller, Zoe Orman, Shauna Riggle, Sabrina Rudd, Alexandra Swaim, Taleigh Taylor, Ethan Wheeler

Fifth Grade

All A's

Jackson Copper, Sami Starr

All A's and B's

Emily Baire, Kyle Dowell, Chandler Downing, Zach Hyde, Steven Lovett, Devin McCollum, Zach Muncie, Ethan Targett, Brad Thacker

All B's Ben Runyan

STAUNTON ELEMENTARY

First Grade

All A's

Evan Hendrich, Nicholas Henke, Adeline Thompson, Brianna Lundy, Garrett Tolbert

All A's and B's

Desiree Alexander, Brodie Brown, Allison Cook, Brianna Crowe, Thomas Gearld, Megan Heck, Katelyn Kidwell, Kasey Miller, Victoria Pickett, Madeline Sinders, Alexander Stadler, Amy Kaur, Jaicee Edington, Kassiday Glassburn, Darrian Herniter, Kylee McClain, Will Rindone

All B's Makayla Sparks

Second Grade

All A's

Macy Brinkman, Maggie Mershon, Haley Mishler, Katie Munoz

All A's and B's

Taylen Allender, Devon Diel, Hailey Henke, Landon Hollowell, Dylan Jackson, Jordan James, Jillyan McGowan, Jesse Neeriemer, Emilee Reynolds, Kennedy Rowan, Jonathan Adams, Meghan Bass, Mavery Brush, Stephanie Dodd, Evan Mitten, Dylan Nussel, Olivia Spugnardi, Trabecca Stratton, Richelle Thomas

All B's

Dalton Clark, Cathy Smith

Third Grade

All A's

Jacob Hendrick, Jacob Latham, Drew Lumsdon, Ayla Rukes, Hayden France

All A's and B's

Kealy Atherton, Adora Jones, Tyler Leach, Stacy Payton, Trey Reberger, Lucas Schorr, Mickey Sparks, Aimee Treash, Sydney Edwards, Bailey Fry, Jase Glassburn, Kaitlynn Harris, Rachel Kline, Emily Targett, Skylar Thompson, Michael Walters, Seth Whittle

All B's Maiven Wilkinson

Fourth Grade

All A's

Hanna Barnett, Ashley Brown, Lucy France, Emily Johnson, Sydney Jolliff, Ashley Heck, Ashley Owens

All A's and B's

Taylor Dove, Blake Dudley, Stephen Gibson, Sam Grimes, Alyson Lofton, Austin Roloff, Logan Rust, Kendra Tisdale, Trista Anderson, Mitchell Bowels, Lindsey Drake, Calysta Herniter, Gabrielle Horrall, Nikkie Matson, Brennen Pilman, Brittany Welch

Fifth Grade

All A's: Ashley Kidwell, Jacob Nobles, Kaysia Reberger, Mikayla Rowan, Justin Stanley

All A's and B's

Sadie Allen, Sydney Buell, Tyler Jenkins, Kascha Smith, Conner Strycker, Mitchell Thomas, Alex Acosta, Michaela Allen, Henry Batchelor, Samantha Edwards, Sierra Jackson, Ramey Miller, Karen Munoz, Buzz Munoz, Jessica Owens, Seth Payton, Kaelyn Shouse, Braden Timberman, Kayla Tolbert

EAST SIDE ELEMENTARY

First Grade

All A's

Bryce Cross, Tess Eppert, Hannah Glaspie, Robert Head, Lindsey Jones, Jaylin Paullus, Jeff Selby, Trey Shaw, Deborah Stallcop

All A's and B's

Makayla Barnett, Kaci Crosley, Jacob Cross, Mikela Disque, Levi Evitts, Kirsten Grigsby, Kyle Hayes, Ellie Jackman, Chandler Jenkins, Alex McCullough, Noah Parr, Allison Phegley, Greta Swaim, Myka Timberlake, Mick Tisdale, Mason Vinzant

All B's Tristen Evans

Second Grade

All A's

Calen Cook, Lorien Eldridge, Brevan Harper, Cassie Hood, Kevin McIntire, Samantha McIntire, Marissa Morelli, Cassidy Rubeck, Londyn Scalf, Bobbi Jo Wallace

All A's and B's

Macenzie Allen, Karah Atkinson, Kaden Bell, Dalyn Boor, Haili Branson, Nick Britton, Cierra Carpenter, Braelin Clodfelter, Callie Cooper, Skylar Ehrlich, Christa Ferry, Michael Heading, Courtney Jarrett, Morgan Johnson, Caitlin Long, Madison Maynard, Braddok Metz, Sierra Moore, Joseph Raab, Tiffany Royer, Jeremiah Sanchez, Kasey Thiel, Parker Timberman, Shelby Tisdale, Weston Vaughn, Landen Wilson

All B's Nathan Forster

Third Grade

All A's

Mitchell Howald, Kaci Jones, Hannah Stallcop, Kerstie Shaw

All A's and B's

Paige Bicking, Brenton Bradford, Sydni Britton, Katlynn Bullock, Katie Coley, Nick Ganly, Mackenzie Higgenbotham, Emily Kilker, Luke Lancaster, Kayla Market, Jordan McMillin, Hannah Patterson, Donna Ridge, Madison Russell, Isabella Shumaker, Brenan Walker, Chelsey Walters

Fourth Grade

All A's

Hannah Stagg, Taylor Wallace

All A's and B's

Joshua Alsip, Emily Bell, Kaleb Bell, Rachael Cather, Hayley Clark, Abbi Cooper, Aaron Girton, Sami Hayes, Devon McCune, Jordyn Wilson-Munday, Cadence Osborn, Matthew Phegley

Fifth Grade

All A's

Chloe Grigsby, Abi Jo Minton, Shasti Parr, Bailey Pollard

All A's and B's

Colte Bicking, Raegan Brown, Jessica Bullock, Alex Coffey, Kayle Coltharp, Shelby Crosley, James Fagg, Jamie Fagg, Holli Jones, Bianca Maddox, Samantha Metz, Derek Pleake, Austin Russell, Chelsea Thomas, Mabry Ter Meer, Taylor Walker, Alyssa Wheeler

All B's

Elizabeth Little, Rebecca Reason