[The Brazil Times nameplate] Fair ~ 59°F  
High: 72°F ~ Low: 53°F
Thursday, May 5, 2016

Honor Rolls

Tuesday, December 4, 2007

Northview High School

Freshman

High Distinction

Josiah Alstott, Alex Applegate, Darcy Bass, Ryan Beasley, Shawnie Brewer, Miranda Brossman, Kaylee Clark, Amanda Davis, Kassandra Deoreo, Elizabeth Emmert, Taylor Hanson, Hallie Harbison, Bradley Harting, Hannah Hayes, Sydney Hayes, Charlene Herr-Smith,Alicia Jett, Jennifer Junker, Kaci Kehrt, Carson Kleiber, Jessica La Tourette, Brittany Lillibridge, Macy Mayle, Kendra Mc Crea, Jacqueline Moore, Nicole Nelson, Bridgett Newby, Chelsea Pell, Brandon Pleake, Makayla Riley, Victoria Rohrabaugh, Kaylee Strycker, Justin Tallman, Joseph Thomas, Zebulan Thomas, Tyler Trout, Lauren Webster, Joel Whittington, Benita Wilkerson, Bethany Wright

Distinction

Melinda Bemis, Victoria Bucklin, Sarah Christie, Abigail Crawford, Shelby Davis, Samuel Dickison, Emily Durcholz, Raven Enders, Shelby French, Jennifer Gabriel, Gary Girton, Coty Godsey, Kassandra Johnston, Dustin Judd, Taylor Keiser, Samuel Miller, Zachary Niehaus, Taylor Pinnick, Blake Price, Victoria Rodgers, Ethan Stevenson, Jessica Thacker, Allison Thomas, Lindsay Woodcox

Honorable Mention

Nicholas Brown, Tanner Brown, Daylan Chambers, Ashley Hakman, Trent Lancaster, Seth Lunsford, Jacob Musgrave, Nevins Kelton, Megan Paver, Hunter Robertson, Aaron Rutledge, Jessica Timberman

Sophomores

High Distinction

Areyna Ault, Robert Biggs, Jonathan Bradshaw, Allison Brown, Chloe Burdette, Carli Coughanowr, Margie Douglas, Kaylee Edington, Justine Farris, Leah Garvin, Tara Gilmore, Alysa Hobbs, Matthew Hofmann, Hannah Hoopingarner, Kyle Hughes, Ashleigh Lehr, Joshua Lynch, Nathan Maffioli, Jessamyn Moore, Alex Moreland, Carly Pell, Emily Phillips, Thea Pierce, Hannah Pond, Lauren Reberger, Shelby Sands, Hannah Stewart, Conor Strain, Riley Sutherlin, Christopher Taylor, Amanda Thomlinson, Sarah Underwood, Kylee Willman, Hannah Yeiser

Distinction

Megan Aker, Timothy Allen, Margaret Blystone, Roy Brown, Oakley Campbell, Derek Duncan, Breanna Fagg, Jose Gallardo, Eric Hamblen, Alexandria Heald, Carissa James, Patricia Junker, Breeanna Loveall, Cameron Lumsdon, Caleb Mason, Stephanie Mc Mains, Kirsten Miller, Dylan Moore, Olivia Oehler, Meagan Phillips, Chase Shields, Drew Snyder, Timothy Stewart, Jessica Tallman, Ryan Turner, Kelsie Wallace, Kali Watler, Shawn Wheeler

Honorable Mention

Justin Eitniear, Brittaney Long, Brittany Schlegel, Kelsey Searing, Trent Stearley, Nicole Teiken

Juniors

High Distinction

Devin Ahern, Casandra Barnett, Danielle Baysinger, Sarah Bunch, Brittany Campbell, Evan Deal, Eric Dyar, Tyler Edrington, Ashley Higginbotham, Kirstin Kimball, Elle Kleiber, Erika Matson, Kaleb Mc Clellan, Ariel Mc Quade, Matthew Nodley, Stormi Raines, Sunny Shaw, Allison Stearley, Benjamin Stearley, Sara Stevens, Myles Stringer, Kylee Thacker, Matthew Trout, Allison True, Hannah Van Horn, Alexzandri Wallen

Distinction

Rachel Alstott, Adaria Bender, Morgan Cook, Corey Crowder, Britany Dean, Daniel Dillman, Kirstie Hensley, Devin Holley, Allison Johansen, Marianna Kramarenko, Brock Lawson, Ryan Lutes, Elizabeth Maurey, Jessica Metz, Grant Meyers, Kaylee Miller, Betsy Nicoson, Sara Niehaus, Griffin Norris, Shayla Parr, Sunni Raines, Whitney Sampson, Amanda Schutter, Cole Stultz, Jessica Thomas, Mykel Vanatti, Debrenne Weddle, Kristin Wheeler, Jennifer Woodcox

Honorable Mention

Kade Baker, E Sarah Coil, Kaileb Holley, Nyle Lovett, Suann Potts, Clinton Reynolds, Emilee Schopmeyer, Hillary Wheeler

Seniors

High Distinction

Abby Birkey, Jessica Booker, Monica Bowles, Audrea Caguioa, Kyler Clark, Tressa Clerk, Courtney Cox, Ross Crooks, Tara Crooks, Heather Foxx, Derek Gabriel, Michael Gallion, Charlotte Greichgauer, Trevor Hanson, Kyle Hayes, Katelynn Hogue, Kaley Huffman, Kelsie Hughes, Eric Jones, Michael King, Emma Koehler, Olivia Kumpf, Kendra Lamb, John Latta, Alec Manke, Jordan Maurer, Carrick Mc Donald, Danielle Mc Intire, Lauren Mc Veigh, Tiffani Metz, Kirk Meyers, Amber Moran, Nicole Nicoson, Rachael Packard, Brooke Phillips, Jessica Reames, Adam Rice, Shawn Rissler, Nebula Schultz, Samuel Spencer, Sheila Spencer, Brittany Stigler, Lindsay Thomas, Jered Timm, Mary Tribble, Trisha Turner, Matthew Williams

Distinction

Bradley Allen, Katie Cassidy, William De Camp, Corea Golden, Jason Hakman, Micheal Herr-Smith, Andrea James, Robert Johnson, Jazmine Kellum, Dylan Kruse, Domenick Lancaster, Mara Mayle, Matthew Megenhardt, Kaleena Miller, Alex Modesitt, Kelsey Modesitt, Frank Moussette, Carolyn Nevins, Kevin Phillips, Adam Phipps, Jessica Robertson, Traci Sanders, Kelsy Sciotto, Samantha Sutherlin, Caitlin Swaner, Summer Wagner-Walker, Kayla Woods

Honorable Mention

Christina Arvin, Zachary Childs, Kennon Douglas, Brian Griffin, Carrie Horton, Ethan Jensen, Cari Laue, Joshua Longo, Griffin Maurer, May-Gan Mayfield, Kayla Nevins, Sarah Pemberton, Beau Pingleton, Christin Sciotto, Rebecca Thacker, Chase Thompson



Respond to this story

Posting a comment requires free registration: