[The Brazil Times nameplate] Overcast ~ 53°F  
High: 61°F ~ Low: 48°F
Monday, May 2, 2016

Honor Rolls

Monday, November 24, 2008

CLAY CITY JR/SR HIGH SCHOOL

Seventh Grade

High Distinction

Katharine Fischer, Kelsie Fischer, Darcie Fritz, Michaela Hayden, Whitney Jeffers, Claire Miller, Colton Miller, Chance Nicoson, Steven Phillips, Krista Sinders, Alexandria Wolfe

Distinction

Phoebe Farmer, Bethany Rudisel, Cody Shaw, Abby Shidler, Kylee Truaz

Honorable Mention

Cody Dickson

Eighth Grade

High Distinction

Rhett Bigger, Madison Booe, Callie Dayhuff, Kaleigh Decker, Luke Hostetler, Grant Prindiville, Paige Schroer, Patrick Schuck

Distinction

Hallie Brewer, Nicholas Christy, Chloe Kittle, Justin Scank, Kayla Sinders, Tiara Skaggs, Heather Wallace, Hope Wilson

Honorable Mention

Saiti Booe, Daniel Rains

Ninth Grade

High Distinction

Treia Buis, Brielle Drelick, Kendall Fowler, Tiffani Goodman, Danielle Gossage, Miranda Hogan, Allie Miller, Allison Payne, Carmela Roeschlein, Kole Smith, Alexa Souder, Miranda Vazquez

Distinction

Tyler Allen, Isaac Bahney, Ciera Finchum, Madison Jackson, Asie Jeffers, Lindcoya Pennington

Honorable Mention, Taylor Bruer, Brent Haviland, Michaela Riggs, Ashley Sumner

Tenth Grade

High Distinction

Caroline Beyers, Kacie Fritz, Miranda Ingram, Logan Moss, Caleb Randall, Lindsay Vencel

Distinction

Logan Fry, Lynsey Higgins, Aaron Kinser, Sean Sinders, Bryce Western, Chelsea Withrow

Eleventh Grade

High Distinction

Chandler Ames, Areyna Ault, Tiffany Grubbs, Jacob Payne, Lindsey Reece, Brittany Richard, Sarah Tobias, Hannah Walton

Distinction

Tyler Johnson, Matt Kimmel, Conner Modesitt, Brandi Moore, Landry Moss, Samantha Stoops, Taylor Walden, Keeley Whitaker, Weston Worland

Honorable Mention

Justin Mobley, Samantha Myles, Nicholas Vazquez

Twelfth Grade

High Distinction

Devyn Bridgewater, Helen Dontis, Dana Drelick, Patricia Harshaw, Elizabeth Haviland, Ryne Hayes, Orry Heffner, Colton Johnson, Will Kennedy, Hunter Lavoine, Hien Nguyen, Kyler Rhodes, Courtney Rundel, Levi Seymour, Kyla Snow, Sarah Vencel, Colleen Wiley

Distinction

Jayci Bryan, Jordan Defore, Lindsey Hayden, Nikita Hayes, Meranda Jackson, Marrae McKittrick, Joey Pine, Jose Ramirez, Katherine Skaggs

Honorable Mention

Alayne Catt, Carissa Scott

Van Buren Elementary

First Grade

All A's

Elias Alexander, Bowen Bussing, Kolten Chastain, Zachary Hapenny, Samuel Stallcop, Logan VanArsdale

All A's and B's

Savannah Archer, Noah Biddle, Drew Brindley, MacKenzie Butler, Dominick Eaglin, Jade Goggins, Hailie Hargis, Autumn Hassler, Mollie Hyde, Heaven Jones, Chloe Mendez, Sarah Osborne, Alan Payne, Nina Plunkett, Hannah Schlatter, Tristan Schlatter, Faith Shrum, Hunter Toney, Gavin Wallen

All B's Marley Williams

Second Grade

All A's Rachel Brindley, Isaac Reinoehl

All A's and B's

Dylan Danhour, Samantha Dowell, Shianne Hall, Madison Jeffries, Amaya Hones, Jennifer Lundy, Chance Norris, Jonathan Pearson, Cole Pierce, Drake Ringholz, Corey Salinetro, Eden Siples, Kourtney Warren

All B's Jackie Parker

Third Grade

All A's

Jessica Buckingham, Kennedy Johnston, Olivia Lundy, Allison Pell, Hope Price, Maddy White

All A's and B's

Sarah Bond, Taylor Hayes, Tia Jones, Jalen Satterfield, Seth Stabler, Macy Sutherland, Jacob Vanatti, Casey Vandever, Kelsie Warren

Fourth Grade

All A'sNicholas Salinetro

All A's and B's

Lindsay Clark, Virginia Coffey, Jayden Lindsay, Bryce Minor, Kylie Parksey, John Pell, Evan Price, Alex Reinoehl, Carleigh Shrader, Elliot Stallcop, Chelsea Vanatti, Kyla Warren, Logan White

All B's

Shelby Ellis, Kayla Shrum

Fifth Grade

All A's and B's

Cheyenne Foster, Lauren McHargue, Steven Monce, Sabrina Trout, Emily Varvel



Respond to this story

Posting a comment requires free registration: