[The Brazil Times nameplate] Fog/Mist ~ 63°F  
High: 71°F ~ Low: 49°F
Sunday, May 1, 2016

Honor Rolls 1-20-09

Monday, January 19, 2009

Cornerstone Christian Academy

First grade

All A's

Peyton Bledsoe, Aubra Bruer, Joshua Donathan, Justus Dowers, Madison Foster, Clayton Hines, Taylor Jacob

All A's and B's

Justin Dickison, Heidi Ehrlich, David Gugino, Corbin Long, Landon Reckerd, Cheyenne Weaver

Second grade

All A's

Johanna Baker, Sam Gentry, Peyton Griffin, Preston Griffin, Kelsey Heaton, Chelsea McCain, Lucas Nuss, Camden Ringo, Jessica Stagg,

Zoe Stough, Jared Waldbieser

All A's and B's

Jaicee Edington, Luke Everhart, Madison Gundrum, Makenna McNabb, Aden Puerner, Cullen Weishaupt, Emily Whittington

Third grade

All A's

Nic Donathan, Josh Witte

All A's and B's: Gavin Brown, Ryan Dickison, Macey Johnson, Caroline Jones, Kade Jones, Michael-Ryan Jones, Caleb Reckerd

Fourth grade

All A's

Shaylyn Ehrlich, Emily Johnson, Tyler McNabb, Isaac Redenbarger, Jarrid Stagg

All A's and B's: Kyle Brown, Ashley Salesman, Leah Stephens, Hunter Sullivan, Luke Weaver

Fifth grade

All A's and B's

Haley Godsey, Hannah Nevill, Rachel Stark, Amanda Watler

Sixth grade

All A's and B's

Zoe Puerner, Daniel Stephens

EASTSIDE ELEMENTARY SCHOOL

First Grade

All A's

Lauretta Allen, Jonathan Bradford, Matthew Butts, Shaunna McIntire, Hannah Michael, Chad McCullough, Logan Weis, Kaileb White

All A's and B's

Austin Archer, Ricky Atkinson, Erick Barnett, Larry Bass, Chloe Cook, Savannah Fields, Kameran Gaskill, Carson Gettle, Ashton Hayes, Haleigh McIntire, Kristan Norris, Connor Phelps, William Slajs, Griffien Stewart, Tucker Thiel, Ashley Wright

All B's

Mersadies Barnett

Second Grade

All A's

Dylan Dulin, Tess Eppert, Kirsten Grigsby, Lindsey Jones, Jaylin Paullus, Jeff Selby, Trey Shaw, Deborah Stallcop, Greta Swaim

All A's and B's

Makayla Barnett, Jaedan Brown, Kaci Crosley, Tristen Evans, Levi Evitts, Kyndall Fosdick, Kyle Hayes, Madison Hayes, Alex McCullough, Noah Parr, Draven Rowe, J.J. Siddons, Mason Vinzant, Evan Wagle, Logan Wright

All B's

Mikela Disque, Lexus Mercer

Third Grade

All A's

Macenzie Allen, Braelin Clodfelter, Calen Cook, Lorien Eldridge, Cassie Hood, Brevan Harper, Kevin McIntire, Bobbi Jo Wallace

All A's and B's

Karah Atkinson, Kaden Bell, Brooke Decker, Anthony Drury, Skylar Ehrlich, Nathan Forster, Peyton Grayless, Michael Heading, Morgan Johnson, Caitlin Long, Rusty Maesch, Samantha McIntire, Daniel Minnick, Joseph Raab, Matthew Randall, Alexia Ray, Tiffany Royer, Cassidy Rubeck, Londyn Scalf, Hannah Schutter, Caleb Selby, Kasey Thiel, Parker Timberman, Stephanie Wilson

Fourth Grade

All A's

Brenton Bradford

All A's and B's, Paige Bicking, Sydni Britton, Katlynn Bullock, Nick Ganly, Mackenzie Higgenbotham, Mitchell Howald, Kaci Jones, Luke Lancaster, Kayla Market, Donna Ridge, Madison Russell, Kerstie Shaw, Hannah Stallcop, Brenan Walker

All B's

Emily Kilker

Fifth Grade

All A's

Josh Alsip, Lacey Lancaster, Matthew Phegley, Dalton Shaw, Hannah Stagg, Taylor Wallace

All A's and B's

Emily Bell, Kaleb Bell, Rachael Cather, Hayley Clark, Abbi Cooper, Alex Gaskill, Zach Gibbens, Aaron Girton, Cainan Harper, Kloe Hawkins, Quinton Hayes, Sami Hayes, Cheyenne Kavanaugh, Courtney Kilker, Cale McCoy, Cadence Osborn, Caleb Siddons, Nathan Thomas, Jordyn Wilson

All B's

Brayla Holmes

JACKSON TWP. ELEMENTARY SCHOOL

First Grade

All A's

Kambree Lucas, Drew Maurer, Kade Roembke, Aydan Stearley, Danielle White

All A's and B's

Mahaylee Bex, Taylor Bonte, Kaya Daub, Kaleena Dickison, Cody Estep, Kiana Featherston, Grace Floyd, Evan Hakman, Ivy Hamblen, Haley Howard, Parker Johnson, Auston Kallansa, Tyler Kapke, Dustin Lalen, Brayden Milner, Aspen Mullenix, Kaiden Receveur, Jeremy Tanner, Ethan Thurmond, Evan Youngblood

Second Grade

All A's

Alexis Hardesty, Natalia Latham, Bryce Linton, Gracie Messmer, Alexandra Murphy

All A's and B's

Layton Abbott, Adrien Aker, Wyatt Backfish, Austin Beasley, Emily Boatman, Brook Bowling, Jack Carter, Kenzie Cook, Brendan Crague, Gavin Diel, Caleb Escott, Caitlyn Fauber, Jesse French, Colleen Hilburn, Madisson Maffioli, Matthew McVey, Joseph Mecila, Zachary Miller, Morgan Patterson, Logan Payne, Macy Pierce, Madelyn Ringo, Harley Rodgers, Kelsey Ruff, Zachary Szekely, Bella Timberman, Hunter Vincent

All B's

DeSean King, John Youngblood

Third Grade

All A's

Garrett Brown, Trevor DeOreo, Dylan Frazee, Rowdy Hamblen, Payton Kumpf, Chase McCrocklin, Skylar Sinclair, Elle Tipton

All A's and B's

Taylor Aker, Caitlin Baize, Courtney Bell, Jordan Berardi, Peyton Brown, Clayton Buck, Chasidy Cinnamon, Allison Durbin, Hope Grady, Rozlyn Shea King, Esther Little, McKenna Lunsford, Tom Mace, Sarah Mann, Cheyenne Mullenix, Sonja Nelson, Mikayla Rader, Breyuana Rhodes, Leah Runyan, Trenton Smith, Devin Thurmond, Tyler Yocom,

Fourth Grade

All A's

Abigail Conrad, Dylan Hyatt, Kyle McVey, Camden Roembke, Noah Short, Emily Stinson, Sierra Wagle

All A's and B's

Kyndall Boyll, McKenzie Bucklin, Jourdan Cayton, Tatum Dyar, Christopher Glock, Ezekiel Godfrey, Marian Hughes, Madison Kapke, Caleb Kumpf, Kade Kumpf, Jacob Maccarone, John Mace, Kobe McGregor, Emily McWilliams, Madison Overton, Nicholas Ross, Kyle Shaffer, Jack Short, Harley Staley, Kenzie Stearley, David Teters, Mia Watson

Fifth Grade

All A's

Rebecca Brown, Brett Carter, Skyler Coffey, Jacob Dean, Sydney Lynch, Jordan Mills, Dawson Nelson, Austin Ricks, Morgan Stearley, Tucker Stewart, Madison Trusty, Alyssa Yocom

All A's and B's

Alexa Abbott, Logan Aker, Tyler Brown, Cameron Brown, Marcus Duregger, Shayla English, Kody Fatch, John David Fischer, Bradie Fritz, Gunner Hay, Bryonna Johnson, Robert Jones, Ethan Linton, Sam Mace, Nathan Marshall, Madison McDonald, Sarah McQuade, Luke Miller, Allison Miller, Samantha Moss, Connor Nichols, Grace Pierce, Jordyn Price, Payton Roe, Reagan Rose, Jason Samm, Ethan Stearley, Grace Timberman



Respond to this story

Posting a comment requires free registration: