[The Brazil Times nameplate] Fair ~ 49°F  
High: 72°F ~ Low: 53°F
Friday, May 6, 2016

Honor Rolls

Wednesday, April 22, 2009

Van Buren Elementary

First Grade

All A's

Elias Alexander, Bowen Bussing, Kolten Chastain, Hailie Hargis, Mollie Hyde, Tristan Schlatter, Samuel Stallcop, Logan VanArsdale

All A's and B's

JaShawn Allen, Savannah Archer, Brooklynn Baily, Noah Biddle, Drew Brindley, MacKenzie Butler, Zachary Hapenny, Autumn Hassler, Heaven Jones, Chloe Mendez, Sarah Osborne, Alan Payne, Nina Plunkett, Hannah Schlatter, Faith Shrum, Hunter Toney

All B's

Cade Bryan, Dominick Eaglin, Gavin Wallen

Second Grade

All A's

Rachel Brindley, Corey Salinetro, Eden Siples

All A's and B's

Samantha Dowell, Madison Jeffries, Michael Johnson, Amaya Jones, Jennifer Lundy, Cole Pierce, Isaac Reinoehl, Drake Ringholz, Kourtney Warren

All B's

Devin Allen, Dylan Danhour, Carson Lawrence, Chance Norris, Jonathan Pearson,

Third Grade

All A's

Sarah Bond Jessica Buckingham, Kennedy Johnston, Olivia Lundy, Hope Price, Maddy White

All A's and B's

Kennedy Enders, Jillian Gardner, Ben Hapenny, Tia Jones, Allison Pell, Jalen Satterfield, Macy Sutherland, Jacob Vanatti, Kelsie Warren

Fourth Grade

All A's

John Pell

All A's and B's

Jayden Lindsay, Bryce Minor, Evan Price, Alex Reinoehl, Nicholas Salinetro, Carleigh Shrader, Kayla Shrum, Elliot Stallcop, Chelsea Vanatti, Kyla Warren

Fifth Grade

All A's and B's

Daniel Buchanan, Lauren McHargue, Steven Monce, Sabrina Trout, Emily Varvel

CLAY CITY HIGH SCHOOL

Seventh Grade

High Distinction

Darcie Fritz, Michaela Hayden, Bryon Hensley, Whitney Jeffers, Colton Miller, Chance Nicoson, Bethany Rudisel, Krista Sinders, Kiersten Teegarden, Kylee Truax

Distinction

Cody Dickson, Kelsie Fischer, Claire Miller, Steven Phillips

Eighth Grade

High Distinction

Madison Booe, Halli Brewer, Callie Dayhuff, Kaleigh Decker, Luke Hostetler, Grant Prindiville, Justin Scank, Paige Schroer, Patrick Schuck, Casey Truax

Distinction

Rhett Bigger, Vanessa Burton, Nicholas Christy, Javin Foncannon, H C Mann, Daniel Rains, Kayla Sinders, Tiara Skaggs, Hope Wilson

Honorable Mention

Meranda Ault

Ninth Grade

High Distinction

Rebecca Beyers, Treia Buis, Kendall Fowler, Tiffani Goodman, Danielle Gossage, Asie Jeffers, Allie Miller, Carmela Roeschlein, Kole Smith, Alexa Souder, Miranda Vazquez

Distinction

Isaac Bahney, Brielle Drelick, Miranda Hogan, Madison Jackson, Allison Payne, Meeghan Riggs, Courtney Tyra

Honorable Mention

Tyler Allen, Taylor Bruer, Alex Tincher

Tenth Grade

High Distinction

Caroline Beyers, Kacie Fritz, Miranda Ingram, Logan Moss, Lindsay Vencel

Distinction

Kayla Cochran, Logan Fry, Cheyenne Hayes, Aaron Kinser, Colt Lavoine, Ashley Seymour, Chelsea Withrow

Honorable Mention

Jane Carr, Samantha Culler, Breanna Wiley

Eleventh Grade

High Distinction

Areyna Ault

Distinction

Allison Carroll, Tyler Johnson, Kelly McCullough, Brandi Moore, Landry Moss, Patrick Orman, Lindsey Reece, Sarah Tobias, Keeley Whitaker, Tiffany Wheeler

Honorable Mention

Morgan Griffith, Justin Mobley, Nicholas Vazquez

Twelfth Grade

High Distinction

Kayleigh Allen, Helen Contis, Brandon Hall, Kristen Harbour, Patricia Harshaw, Elizabeth Haviland, Nikita Hayes, Ryne Hayes, Orry Heffner, Meranda Jackson, Melissa McHenry, Hien Nguyen, Chinoah Pennington, Kyler Rhodes, Monique Richard, Courtney Rundel, Carissa Scott, Kyla Snow, Sarah Vencel, Kayla Wells, Colleen Wiley

Distinction

Devyn Bridgewater, Jayci Bryan, Alayne Catt, Britney Glass, Amber Griffith, Lindsey Hayden, Ashley Lewicki, Jose Ramirez, Levi Seymour



Respond to this story

Posting a comment requires free registration: