Honor Rolls

Thursday, June 19, 2014

Clay City Junior/Senior

High School

2nd Semester

Honor Roll

Seniors

Academic Distinction

Darcie Fritz, Whitney Jeffers, Chance Nicoson

High Distinction

Kelsie Fischer, Heidi Kasper, David Lopez, Steven Phillips, Krista Sinders, Kylee Truax and Alex Wolfe

Distinction

Isaac Bryan, Blake Cochran, Ben Coleman, Hannah Denker, Nelson Effner, Phoebe Farmer, Wyatt Gard, Michaela Hayden, Michelle Horn, Claire Miller, Colton Miller, Josh Miller, Mikaela Norder, Abby Shidler, Kiersten Teegarden.

Honorable Mention

Ashton Stevenson

Juniors

Academic Distinction

Kiersten Mann, Lanae Moss, Jordan Prindiville, Evan Rogers

High Distinction

Parker Ames, Morgan Booe, Tristen Malone, Meghan Skaggs, Nikki Wood

Distinction

Sam Beyers, Justin Buell, Coleen Dayhuff, Tayler Fischer, Samantha Hall, Austen Havens, Tommy Hogan, Leah Hostetler, John Hyatt, Emmie Kittle, Nicole Ledgerwood, Ashley Linton, Whitney Milner, Paiden Myers, Ashley Reach, Alyssa Reece, Brylie Schlegel, Justine Schopmeyer, Sarah Smith, Hailee Vanatti, Maria Walton

Honorable Mention

Logan Ellinger

Sophomores

Academic Distinction

Courtney Brown, Abby Carrell, Chaela Minor, Emily Rogers, Hayley Tague

High Distinction

Chantal Dayhuff, Macy Jackson, Alexis Price, Cassie Souder, Alyssa Yocom

Distinction

Raven Allender, Kim Humphrey, Israel Lopez, Jessica Newton, Brooke Parish, Emily Ridge, Haleigh Villain

Freshmen

Academic Distinction

Morgan Idland, Harley Sinders, Jarrid Stagg, Lindsey Steiner, Emily Stinson, Logan Thomas, Kylie Wertz

High Distinction

Kyndall Boyll, Mackenzie Brossman, Kyle Brown, Jeana Everhart, Madeline Sschuck

Distinction

Michaelyn Deter, Robert Downing, Nathan Farmer, Devon Fischer, Jarrett Fischer, Lauren Fischer, Sean Galminas, Gavin Myers, Dakota Robinson, Elizabeth Sinders, Makayla Stamper, Lisa Taney

Eighth Grade

Academic Distinction

Carter Myers

High Distinction

Madelyn Ames, Rylinn Benjamin, Kaitlin Weik

Distinction

Alexus Barnhart, Brigham Booe, Haley Branham, Calvin Fry, Jamie Grassick, Savannah Hogg, Eli Hostetler, Avalee Jeffers, Addie Kittle, Caitlyn Leohr, Sam Lucas, Sarah Mann, Seth Pickens, Cameron Smith, Devin Thurmond, Dakotah Weber, Bailey West, Kyle Wolf, Tyler Yocom, Emily Ziegler

Seventh Grade

Academic Disinction

Alexis Laswell, Gracyn Switzer, Erica Weiss

High Distinction

Aysiah Hernandez, Ali Murphy, Jenna Ream, Gabriel Youngblood

Distinction

Holly Brossman, Aaron Buell, Mallory Hayden, Bryce Linton, Samantha Moon, Faith Petrowski, Lauren Ream, Matthew Spears, Jessica Stagg

Clay City Junior/Senior

High School

Fourth Quarter

Honor Roll

Seniors

Academic Distinction

Darcie Fritz, Steven Phillips, Krista Sinders

High Distinction

Michaela Hayden, Whitney Jeffers, David Lopez, Chance Nicoson, Abby Shidler, Kylee Truax

Distinction

Josh Arcenal, Ashley Bell, Blake Cochran, Hannah Denker, Phoebe Farmer, Kelsie Fischer, Heidi Kasper, Claire Miller, Colton Miller, Mikaela Norder, Ashton Stevenson, Kiersten Teegarden, Ashton Stevenson

Honorable Mention

Curtis Stearley

Juniors

Academic Distinction

Morgan Booe, Tristen Malone, Kiersten Mann, Lanae Moss, Evan Rogers, Justin Schopmeyer

High Distinction

Parker Ames, Whitney Milner, Jordan Prindiville, Meghan Skaggs, Nikki Wood

Distinction

Sam Beyers, Easton Booe, Kylie Booe, Sierra Boyke, Justin Buell, Coleen Dayhuff, Samantha Dyer, Brittany Edwards, Logan Ellinger, Emily Fatch, Tayler Fischer, Samantha Hall, Austen Havens, Tommy Hogan, Leah Hostetler, John Hyatt, Emmie Kittle, Nicole Ledgerwood, Ashley Linton, Logan Murphy, Paiden Myers, Sam Pickens, Ashley Reach, Alyssa Reece, Brylie Schlegel, Sarah Smith, Hailee Vanatti, Brandon Weik

Honorable Mention

Trevor Smith

Sophomores

Academic Distinction

Courtney Brown, Abby Carrell, Macy Jackson, Chaela Minor, Brooke Parish, Alexis Price, Emily Rogers, Hayley Tague, Alyssa Yocom

High Distinction

Chantal Dayhuff, Emily Ridge, Cassie Souder

Distinction

Raven Allender, Noah Denker, Bradie Fritz, Kim Humphrey, Georgia Hyer, Israel Lopez, Jessica Newton, Mikayla Schopmeyer, Jaydon Tichenor, Haleigh Villain, Tori Villanueva, Keyona Walls, Haleigh West, Hunter Wolfe

Honorable Mention

Lauren Galminas, Alisha Steward

Freshman

Academic Distinction

Harley Sinders, Lindsey Steiner, Emily Stinson, Logan Thomas, Kylie Wertz

High Distinction

MacKenzie Brossman, Kyle Brown, Michaelyn Deter, Jeana Everhart, Morgan Idland, Madeline Schuck, Jarrid Stagg

Distinction

Kyndall Boyll, Robert Downing, Devon Fischer, Jarrett Fischer, Lauren Fischer, Sean Galminas, Gavin Myers, Dakota Robinson, Elizabeth Sinders, Makayla Stamper, Lisa Taney

Eighth Grade

Academic Distinction

Carter Myers

High Distinction

Madelyn Ames, Rylinn Benjamin, Kaitlin Weik

Distinction

Alexus Barnhart, Brigham Booe, Haley Branham, Kinley Dickson, Allison Durbin, Erin Freeman, Calvin Fry, Savannah Hogg, Eli Hostetler, Avalee Jeffers, Addie Kittle, Lillian Langley, Caitlyn Leohr, Sam Lucas, Sarah Mann, Seth Pickens, Alek Shidler, Cameron Smith, Devin Thurmond, Bailey West, Kyle Wolfe, Tyler Yocom, Emily Ziegler

Seventh Grade

Academic Distinction

Alexis Laswell, Ali Murphy, Gracyn Switzer, Erica Weiss

High Distinction

Aysiah Hernandez, Jenna Ream, Lauren Ream, Gabriel Youngblood

Distinction

Holly Brossman, Aaron Buell, Bryce Linton, Samantha Moon, Faith Petrowski, Makayla Scifres, Matthew Spears, Jessica Stagg

Respond to this story

Posting a comment requires free registration: