HONOR ROLL: Northview High School - 2nd Grading Period
GRADE 9
ACADEMIC DISTINCTION
BASCH, MAKENZIE ELAINE
BUELL, ZACHARY SCOTT
DEAKINS, JACE EDWIN
EPPERT, SAMUEL DAVID
FARRIS, JACKSON TROY
JOHNSON, TARIN BAILEY
KOESTER, GRACE ANNABELLE
LEE, LACIE ELIZABETH
LUCAS, KEIRA JADE
NOLTE, ADELAIDE MARIE
ROUNDS, RACHEL M
YOUNGBLOOD, CHLOE ELIZABETH
HIGH DISTINCTION
AKERS, WADE RICHARD
ALEXANDER, KALEIGH GRACE
ANELLO, KAYLEE RENIA
BONTE, LOGAN SCOTT
BREWER, BRANDON ALEXANDER-MATTHEW
BROCK, JACKSON ROSS
BUTT, AVA GRACE
CLARK, COLE ALAN
CLARKE, BRYNLEE MARIE
COFFEY, EVELYN ROSE
COLCLASURE, ADELYN RAEANNE
CRAIG, RILEY PHOENIX
FRANCIS, DONTE’ LEE
GODA, AUBREE DANIELLE
GODA, LILY GRACE
HARRINGTON, JACE LEE-MICHAEL
HOUSE, SHAYLYN ROSE
JOHNSON, MYA LEEANN
KING, GRACIE LYNN
KINNE, WILLIAM HENRY
KIRBY, JACKSON DALE
KIRKMAN, GABRIEL ALEXANDER
KREIGER, BRAYDEN ANDREW
LUNSFORD, LUCAS ANDREW
LUTES, PARKER OWEN DOUGLAS
MATTOX, JEREMIAH LOGAN
MAUK, GRACE ANN
MCDONALD, BRADEE ANN
MCQUEEN, MYRA LEIGHANNE
MEDCALF, ISABELLA MAE
MOORE, NATHANAEL LEE
OCHOA-AREVALO, SASHA DIANE
OELLIG, MORGAN JO ANN
SELLERS, DEANNA GRACE
SMOTHERS, CHARISMA ADELINE
SUTHERLAND, MASON JAMES
SWISHER-FORTNER, ALLIE MADISON
THOMPSON, GAGE REECE
TILLEY, LAUREN ELIZABETH
WHITE, DALAENA ROSE
DISTINCTION
BASHAW, FRANK HERMAN
CHRISTMAS, AMBER RAE
CLEVELAND, MACKENZIE REAGAN
GENTRY, ELIJAH GABRIEL
HEILIGER, PRESTON RYAN
HUTCHISON, SHERYA LESHALYN
JENSEN, HAILEE BETH
KEITH, NOAH KEMPER
LEE, RICKY DEAN
LESIOW, JACOB ROBERT
LYNCH, JOSIE CLAIRE
MAURER, ANEKA SUZANNE
ORMAN, JONAS HENRY
PETERSON, GARRET REID
PRICE, JACKSON
PRICE, KASSIDY ARLENE
ROARK, GAVIN BRENT
RODGERS, WYATT DONOVAN
SHEPHERD, JARED RUSSELL-WAYNE
HONORABLE MENTION
JOHNSON, JONATHAN W
STRAHLA, DUKE KARL
SUTHERLAND, HANNAH LYNN
RISSLER, JONAH LEE
GRADE 10
ACADEMIC DISTINCTION
BATCHELOR, CHLOEE ALYSON
BELL, JOSIAH EDWARD
DILLMAN, DOUGLAS GEORGE-GRACEN
ELDRIDGE, BROOKLYN ANABELLE
FAGG, ALEXIS ROSE
FOWLER, JOSHUA BRIAN
HENDRICKS, SAMANTHA RENEE
HUGHBANKS, LILY ADELINE
JAMES, KAMBREE ANN
LEE, AUDREY ROSE
RINGO, EMILY ROSE
SCHRADER, CADEN SCOTT
SHORTER, MADISON RENEE
SINGH, HARMAN
SUTHERLAND, MARTINA MARIE
SWEARINGEN, AIDEN BRATNEY
TARR, EXZANDR L
WEBSTER, JACOB W
WOOD, HAYDEN SIENNA
HIGH DISTINCTION
CLARK, SAYLOR DAWN
DERREBERRY, ALLISON MECHELLE
DILLMAN, REBEKAH JOY-ANNE
DISPENNETT, ISAAC ROBERT
ETLING, VIVIAN ANNE
FRY, MIKALYNN JO
GRANT, GNISTER UNEEKE
GREEN, CAMERON MICHAEL
GUERNSEY, EMMA JUDITH
HAYES, ELLIA JUNNE
HEAD, ALEXIA RAYLEA
HEMOND, DAVID JOSEPH-THOMAS
HIGHTOWER, CONNER AIDEN
HUGHES, WILLIAM AIDEN
KAUFMAN, NICHOLAS ALEXANDER
KEITH, BRIANNA GRACE
KUMPF, ABIGAIL DAWN
LEOHR, KEIRA NICOLE
LOUGHMILLER, MARAH ELIZABETH
LOWE, MAYA LOUISE
MACKEY, CYLEE NEVAEH
MILLER, JASMINE DAWN
MULLENIX, MATTHEW SCOTT
NOTTER, LANE JOSEPH
OCHOA, EMILY NICOLE
SOMHEIL, ELISE LEEANN
STALLCOP, SOPHIE L
STURGEON, AMBER RENEE
DISTINCTION
DOWELL, JUSTIN BLAKE
ELWELL, MORGAN JEAN
EMMERT, AVRIE GRACE
FAULK, STACY ANN
FRAZIER, LIVIA GRACE
FREDERICK, JACK PORTER
GIBBENS, PIPER MADELINE-OLIVIA
GRANT, JCIM KIRATHIMO
GREEN, DAYTEN ALEXZANDER
HAVILAND, OWEN MARTIN
KNUST, DAKOTA JAYCE
LEE, TYLER CHASE
LOVETT, MADISON RENEA
LUTES, JAIDEN ELISA
MAGER, CLINT MICHAEL
MCMAINS, KANAAN RUIZ
MULLENIX, HAYLEY JAE
RHEA, KALYN NICOLE
SMITH, MADELYN PAIGE
THOMAS, EDEN ROSE
WHITMAN, EMMA LAINE
HONORABLE MENTION
CAMPBELL, MADDIGAN MARIE
CLAUSEN, TANNER MITCHELL
LEAR, PEYTON DEAN
PARKEY, CAMDEN EDWARD
ROBBINS, ETHAN RICK
SMITH, FISCHER KADE
THOMPSON, CADE MICHAEL
GRADE 11
ACADEMIC DISTINCTION
ELDRIDGE, MAISIE LOUISE
FISHER, JAMISON LEIGH
FOX, KYIA NICOLE
GRAF, ELIAS SHAW
HAKMAN, LORIN
HEMOND, MORGAN TAYLOR
JOHNSON, SABINA ISABELLA
JONES, GAVIN LEWIS
JONES, GRACE ELIZABETH
KIKTA, KARSYN LEIGH
KOOISTRA, CAROLINE GRACE
LACKEY, HENRY THOMAS
MACKEY, JAMES DAKOTA
MILLER, HALLE BRYN
MORRISON, KATELYN MARIE
PATTON, PRESTON CHASE
PELL, CAMRYN ELAINE
PFLUEGER, KADE MICHAEL
RODGERS, MADISON MELANEY
ROEMBKE, CHRISTIAN MICHAEL
SLATER, HANK MARTIN
WOOLFORD, BAINE A
HIGH DISTINCTION
ADAMS, ANNA CATHERINE
BARGER, MAKAYLA JO
BOOE, CAROLINE ELIZABETH
BOOR, KATHLEEN ELIZABETH
BRIDGEWATERS, TAYLOR GATES
BROCK, WILLIAM JAMES
BUCHANAN, KATELYN REBECCA
COOK, ANDREW JOHN
CUNDIFF, CONNOR IAN
DAVIDSON, MAKENNA RENEE
DOWERS, LYDIA ABIGALE GRACE
ENGLE, ARIELLA WANITA
GEARLD, NIKOLAS LEE
GRIFFIN, KALLIE RYANN
HAGAN, LUCAS
HARMON, SIMON SAVANTAS
HEATON, LINDSEY GRACE
JACKMAN, AUDREY ELIZABETH
JOHNSON, HUNTER DANIEL
KRIDER, KARIGAN ROSE
LEDECZI, EMILY GRACE
LUTES, EVIE ALEJANDRA
MANCOURT, GRACE ANN
MEDCALF, KIERSTEN LANEE
MORRIS, LOGAN SHAYNE
PARKSEY, PHOENIX WALKER
PELL, MILLIE CLAIRE
PITTMAN, JACKSON EDWARD
PRICE, ALISYN NICOLE
SHAFER, CYNTHIA JO ANN
SHORT, COLE C
SMITH, RYLIE ANN
STOCKRAHM, GABRIEL DONALD
TAKEN, AIDAN JOHN
TROUT, DELANEY PAIGE
WOODS, JACELIN NICHOLE
DISTINCTION
ARCHER, COBE DALE
BARNHART, DEVON LANE
BENEDICT, ZACHARY ROBERT
BRITTON, ALI ANN
EMMERT, SILAS TODD
FALLIS, JENNA ELIZABETH
FORKER, PAISLEY TULLIA
HEILIGER, WESLEY CHARLES
KIDWELL, HAYDEN WALLACE
KINNE, ANDREW JAMES
MISHLER, GRACE ANN
PRUETT, KAY LYNN
HONORABLE MENTION
BATCHELOR, CARSON ALLEN
DeLEON, EMILY GRACE
EMMERT, KIMBERLEE MAE
GREEN, JAYDEN ALAN
HIGGENBOTHAM, MACEY JO
WHITMARSH, JOSHUA LEE
GRADE 12
ACADEMIC DISTINCTION
ALLEN, TUCKER BLEU
BEASLEY, MAKAYLA DAWN-LYNN
BENNETT, STUART JACOB
BOWMAN, BENJAMIN LLOYD
BUELL, LAINY COLEEN
BUSSING, BROOKLEE JONEL
CARR, LANDON MATTHEW
CLARK, SIDDALEE GRACE
COOK, MAKENNA JO
CRAWLEY, MARLENA ROSEANNE
DICKISON, EMMA ANNABELLE
DORSETT, AVA CATHERINE
DRAKE, HAYLEE MARIE
DYAR, DAYNA SUE
FERRIS, ZACHARY TYLER
FOWLER, JACOB RYAN
FRY, ABIGAIL MARIE
HARDEY, KAMRYN ALYSSA
HOWARD, ELIAS JOSEPH
HYATT, JINNA LI
KEITH, VIOLET NICOLE
KING, JAMES MICHEAL
LAPOINTE, ANDRE V
LEE, LAYLA JOANNE
LINTON, SIDNEY REAGAN
LITZ, MAECI SHAYE
MAURER, SYDNEY MARIE
MORGAN, EASTON MATHEW
PAUL, SIERRA ELIZABETH
PEARCE, TARA ROSE
REINOEHL, PEYTON THOMAS
RINDONE, LAUREN ELIZABETH
SHORTER, MASON HASE
WARRICK, MAREENA DAWN
WHITE, DILLON ROBERT
WHITE, NERIUS NOLAN
YOUNG, SHAYLEIGH JO
YOUNG, TAYLOR N
HIGH DISTINCTION
BLIX, KALEB REIKO
BROWN, HANNAH KAY
BRYAN, NATHAN ALLEN
BUTTS, KARSON ALEXANDER
CARTER, DANIELLE CLARA
CLARK, CHLOE RAE
DAWSON, EMILY NICHOLE
DEHART, ETHAN DANIEL
DONATHAN, CHEYENNE MCKENZIE
FAUST, TERRY MICHAEL
FLOYD, EMILIE SUE
FRAZIER, DEVON TY
GILLIN, BAILEIGH NICHOLE
GRAF, LOGAN
HANCOCK, JORDAN EMERSON
HAVILAND, MILES EUGENE
HEAD, RYLIE ANN
JACKMAN, GABRIEL THERON
JONES, ZACHARY RYAN
LOOKEBILL, HAYLEE RAE
MANNING, KAITLYN CAPRICE
MARKLEY, CAITLYN DAWN
MINNICK, KOURTNY E
MOORE, LANDIN PHILIP
MOORE, LOGAN JEFFREY
NOBLES, ELIZABETH ANN
PEALS, MICAH BRIANNA
REED, EVAN B
RISSLER, NATHAN PHILIP
SALAKO, MEKHI NIKOLAS
SIMMONS, KELSEA LYNN
TARR, GRACIE M
TIMBERMAN, MACEY E
TREFZ, TRINITY NICOLE
VITZ, RAIMEY MICHELLE
VITZ, RYLIE DANIELLE
WALLACE, GRACIE RENEE
WILLIAMSON, ALEXANDRIA M
ZUKOKAS, REAGAN BREE
DISTINCTION
ABNEY, ALIJAH ISABELLE
ANDERSON, ADEN LANE
BONOMO, VINCENT WILEY
BOOTS, DESTINY LYNNE
BRANSON, DALTON JAMES
DAVIS, KAELI FAITH
DIEL, KAITLYNNE MAY
ELLIOTT, AUSTIN COLE
FULK, LANDON WINSTON
GURCHIEK, ELI PAYTON
HAGEMIER, MYRIAM
HUGHES, MORGAN RILEY
LANGDON, JORDEN EMMA RENAE’
LOUGHMILLER, CONNOR EMERSON
MARTIN, HAYDEN RAYMOND
MORGAN, ZANE A
SHANKS, JEREMIAH COLE
SNOW, VICTORIA LYNN
YOUNGBLOOD, GAGE WAYNE
HONORABLE MENTION
BELL, MIA SUZANNE
DAVIS, ALEXUS J
EDWARDS, JOHN COY
JACOB, CY MASON
MATHERS, JESSE JAMES
SMITH, BRIANNA NICOLE